pon.. paź 25th, 2021

Rensei

Uczniowski Klub Sportowy

Mamy Mistrza Polski Masters Karate WKF!

Mamy podwójnego Mistrza Polski Masters Karate WKF!

28 maja 2016 roku w Pleszewie, miasteczku położonym w województwie wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Masters Karate WKF. Mistrzostwa podzielone były na dwie kategorie: kata, czyli układy formalne oraz kumite, czyli walki.

Wśród 40 zawodników z 23 klubów startował również zawodnik a jednocześnie jeden z trenerów klubu sportowego RENSEI Borzęcin – sensei Witold Kucharski (3 DAN). W pierwszej kolejności odbyła się konkurencja kata, w której po wyczerpującej rywalizacji nasz zawodnik zdobył złoty medal.

Niedługo trzeba było czekać na kolejny sukces, bowiem w następnej konkurencji, czyli w kumite (-84kg) kolejny raz wygrał walkę finałową zdobywając złoto. Tym samym został podwójnym Mistrzem Polski Masters Karate WKF 2016. Naszego mastersa nieustannie wspierał drugi trener RENSEI – Daniel Kucharski (4 DAN). To właśnie jemu sensei Witek w szczególności dziękuje, komentując swoje zwycięstwo: „Jestem ojcem Daniela, ale ojcem sukcesów naszego klubu jest Daniel” – powiedział podczas pokazu, jaki odbył się następnego dnia na terenie Zespołu Szkół w Borzęcinie Dużym.

Tegoroczny maj był czasem wyjątkowym dla RENSEI. Przypomnijmy, że wraz z jego początkiem sensei Ewa Gąsiewska została złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski Karate WKF w kumite. Dokonania naszych zawodników pokazują wartość sportu, którą doceni każdy, kto choć raz zasmakował wielkiego wysiłku, jaki należy włożyć w sukces. Do rozpoczęcia wielkiej przygody z życiem sportowym serdecznie Państwa zachęcamy. Zaś sensei Witold niech ponownie przyjmie moc gratulacji od tych wszystkich, którzy już teraz kibicują mu na kolejnych etapach sportowych dokonań.

Więcej wydarzeń

Koniecznie przeczytaj!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.