Zorganizowaliśmy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików!

Już po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania organizując na najwyższym poziomie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF strefy C, a także VII Puchar Mazowsza Karate WKF.

W sobotę 14 maja hala w Borzęcinie Dużym gościła rekordową ilość karateków. Tym razem blisko 250 zawodników z aż 15 krajowych klubów stanęło do rywalizacji w dwóch turniejach – w prestiżowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate WKF, a następnie w Pucharze Mazowsza Karate WKF. Zawody zorganizował Klub Karate RENSEI wraz z GOSiR Stare Babice. Patronem honorowym turnieju został Wójt Gminy Stare Babice – p. Krzysztof Turek.

Wywalczyliśmy 2. miejsce w klasyfikacji punktowej, zdobywając 6 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych medali. Wyprzedził nas jedynie podlaski klub – Kaisho Białystok , który prowadzony jest przez Trenera Kadry Polski Kumite – Marka Ołowskiego. Nagrody dla zwycięzców wręczał p. Marcin Zając (z-ca wójta), wraz z doskonale znanym ze swej działalności społecznej p. Tadeuszem Wiśniewskim.

Jakby najlepiej opisać to wydarzenie? W matematyczny sposób wyglądałoby to tak: blisko 250 zawodników, 3 maty, 20 licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Karate, 330 medali, 80 pucharów, 2 specjalistycznych ratowników medycznych i niezliczona ilość emocji towarzyszących kolejnym walkom. Gdybyśmy zaś zapomnieli na chwilę o liczbach, to z pewnością nie moglibyśmy pominąć świetnej organizacji i wspaniałej atmosfery rywalizacji, która przez cały czas panowała na Mistrzostwach. Z pewnością również musielibyśmy wspomnieć o pięknych chwilach zwycięstw i wspaniałych porażkach. Dlaczego wspaniałych? Ponieważ w karate zwycięstwo jest na drugim planie, na pierwszym zaś jest samo podjęcie walki i kształtowanie charakteru. Dlatego właśnie, mimo spotkania się w jednym miejscu tak wielu zawodników z różnych regionów Polski, na hali panowała atmosfera przyjaźni i szacunku. I dla poczucia tej atmosfery, trzeba było po prostu tam być. A jeśli komuś nie udało się dotrzeć na turniej w tym roku, to już teraz zapraszamy na przyszły rok, by każdy mógł poczuć i opisać te chwile we własnych słowach, jak również po to, by promować wspaniałe gminne inicjatywy i wspierać najlepszych (bo naszych!!!) utalentowanych i ambitnych sportowców.

GALERIA ZDJĘĆ – kliknij