Mamy Mistrza Polski Masters Karate WKF!

Mamy podwójnego Mistrza Polski Masters Karate WKF!

28 maja 2016 roku w Pleszewie, miasteczku położonym w województwie wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Masters Karate WKF. Mistrzostwa podzielone były na dwie kategorie: kata, czyli układy formalne oraz kumite, czyli walki.

Wśród 40 zawodników z 23 klubów startował również zawodnik a jednocześnie jeden z trenerów klubu sportowego RENSEI Borzęcin – sensei Witold Kucharski (3 DAN). W pierwszej kolejności odbyła się konkurencja kata, w której po wyczerpującej rywalizacji nasz zawodnik zdobył złoty medal.

Niedługo trzeba było czekać na kolejny sukces, bowiem w następnej konkurencji, czyli w kumite (-84kg) kolejny raz wygrał walkę finałową zdobywając złoto. Tym samym został podwójnym Mistrzem Polski Masters Karate WKF 2016. Naszego mastersa nieustannie wspierał drugi trener RENSEI – Daniel Kucharski (4 DAN). To właśnie jemu sensei Witek w szczególności dziękuje, komentując swoje zwycięstwo: „Jestem ojcem Daniela, ale ojcem sukcesów naszego klubu jest Daniel” – powiedział podczas pokazu, jaki odbył się następnego dnia na terenie Zespołu Szkół w Borzęcinie Dużym.

Tegoroczny maj był czasem wyjątkowym dla RENSEI. Przypomnijmy, że wraz z jego początkiem sensei Ewa Gąsiewska została złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski Karate WKF w kumite. Dokonania naszych zawodników pokazują wartość sportu, którą doceni każdy, kto choć raz zasmakował wielkiego wysiłku, jaki należy włożyć w sukces. Do rozpoczęcia wielkiej przygody z życiem sportowym serdecznie Państwa zachęcamy. Zaś sensei Witold niech ponownie przyjmie moc gratulacji od tych wszystkich, którzy już teraz kibicują mu na kolejnych etapach sportowych dokonań.