Mazovia Cup 2017

1 złoty, 3 srebrne i 7 brązowych medali
przywiozła 10-osobowa ekipa RENSEI z Mazovia Cup
Ogólnopolskiego Turnieju Karate Olimpijskiego WKF,
który odbył się 1 kwietnia 2017r., w Chynowie.
W zawodach wzięło udział 270 zawodników.

 

Poziom większości zawodników biorących udział w turnieju był naprawdę wysoki, a każda konkurencja mocno obsadzona. Każdy nasz zawodnik podjął równą walkę z najlepszymi zawodnikami. Brawa dla Krystiana, który jako jedyny z naszej ekipy sięgnął po złoto, okazując się zupełnie bezkonkurencyjny w swojej kategorii.

Blisko podobnego sukcesu były również Marysia Jakubik, Michalinka Wojtkowska i senpai Karolina Dzienkowska. Marysia dzielnie walczyła na fantomie, Michalinka w konkurencji 8-9 lat prezentowała kata z poziomu mistrzowskiego – Jion i Bassai Dai. Senpai Karolina zdobyła w konkurencji kata kadetek najwyższe miejsce ze wszystkich mazowieckich zawodniczek. 

W jednej z najliczniejszych konkurencji kata młodzików Jakub Dobrzyński stanął na podium z brązowym medalem, dwa razy na podium stawał Jakub Klepacki w konkurencjach U10. Mimo wspaniałych walk kumite (wygrane 3 walki) nie udało się na podium zmieścić Jaśkowi Kacperskiemu. Być może dlatego, że zawodnik który go pokonał był z innej kategorii wagowej a różnica 10 kg w wieku 10-11 lat ma jednak spore  znaczenie. Podsumowując – brawa dla wszystkich, zrobiliście kawał dobrej roboty 😀

W pracach Komisji Sędziowskiej brało udział 3 sędziów z naszego klubu – sensei Daniel (Krajowy B), sensei Witek (Krajowy B) i sensei Dominik (Okręgowy B).

 

ZŁOTE MEDALE:

 • Krystian Krzywicki
  kumite chł. 8 lat (fantom)

SREBRNE MEDALE:

 • Maria Jakubik
  kumite dz. <7 lat (fantom)
 • Michalina Wojtkowska
  kata dz. 8-9 lat
 • senpai Karolina Dzienkowska
  kata dz. 14-15 lat

BRĄZOWE MEDALE:

 • Alicja Bartosik
  kumite dz. <7 lat (fantom)
 • Maria Jakubik
  kata dz. <7 lat
 • Michalina Wojtkowska
  kumite dz. 9 lat (fantom)
 • Krystian Krzywicki
  kata chł. 8-9 lat
 • Jakub Klepacki
  kata chł. 8-9 lat
  kumite chł. 8-9 lat (+30kg)
 • Jakub Dobrzyński
  kata chł. 12-13 lat
 • senpai Karolina Dzienkowska
  kumite dz. 14-15 lat (+54kg)

[Best_Wordpress_Gallery id=”15″ gal_title=”Mazovia 2017″]