Polish Open 2017

Największy Turniej Karate Olimpijskiego WKF w Europie Wschodniej, zgromadził zawodników z 29 państw. Stał się dla nas wyjątkową szansą na konfrontację umiejętności z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Zawody były rozgrywane przez 3 dni na 8 matach w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bielsko-Białej.

Na zawodach obecny był Prezes Światowej Federacji Karate (World Karate Federation) Antonio Espinos. Gościem specjalnym zawodów był Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Javier Escalante. Sędzią głównym zawodów, podobnie jak w latach ubiegłych – Sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF Robert Hamara.

Zawody ze strony sędziowskiej obsługiwało blisko 80 sędziów, w tym 45 sędziów z licencją EKF oraz WKF. Zawody były transmitowane „na żywo” za pomocą live stream.

Nasz Klub reprezentowało 4 zawodników – Jakub Dobrzyński, Jakub Klepacki, Jan Kacperski i Kasper Szubski. Wszyscy podjęli wyzwanie i z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia. A jak nam poszło na miejscu? Trenerzy są zadowoleni, choć pozostał mały niedosyt ze względu na to, że w pewnym momencie podium było niemalże na wyciągnięcie ręki 🙂

I tak:  Jakub Dobrzyński 1. runda wygrana 4:1 z Anglikiem (Jion), w kolejnej 1:4 dla Austriaka (Kanku Sho).

Jakub Klepacki 1. runda wygrana 4:1 z Łotyszem (Jion), następnie niezasłużona przegrana 2:3 (Bassai Dai).

Kasper Szubski przegrana w 1. rundzie z Łotyszem (Bassai Dai).

Jan Kacperski – wygrana w dwóch walkach i półfinał kumite 10-11 lat (-40kg)! Następnie przegrana w repasażu o 3 miejsce .

Jesteśmy dumni ze wszystkich wygranych międzynarodowych pojedynków, to wielki indywidualny sukces naszych zawodników! Mimo niezwykle wysokiego poziomu turnieju, nasi reprezentanci stoczyli wyrównane walki!!!